Je možné predávkovať sa mumiom?

Mumio nie je "látka", ktorá by sa v organizme "usadzovala". Mumiom sa teda nedá predávkovať - organizmus nepoužité látky vylúči.

Pauza medzi kúrami je cielený krok vedúci k tomu, aby organizmus začal látky získané z Mumia sám syntetizovať.

Adaptogén

Mumio je veľmi  silný adaptogén s excelentnými  vlastnosťami. Aby bolo možné látku zaradiť medzi adaptogény, musí spĺňať tieto kritériá: 

1. musí byť netoxická a z hľadiska vplyvu na organizmus úplne neškodná
2. na funkciu jedinca musí mať priebežný blahodárny vplyv a pozitívny účinok
3. zvyšuje odolnosť a obranyschopnosť organizmu proti pôsobeniu rôznych stresových situácií fyzického, psychického či chemického charakteru
4. normalizuje telesné funkcie bez ohľadu na existujúci (aj chorobný) stav

Aj keď sa to nezdá, tieto nároky sú skutočne veľmi  vysoké. Na rozdiel od liekov, ktoré mávajú vedľajšie účinky, musia mať adaptogény blahodárny (pozitívny) vplyv na organizmus bez jeho narušenia alebo poškodenia. Iba veľmi málo látok má adaptogénne vlastnosti a len niektoré z nich tak silné ako Mumio.

V dnešnej dobe je možné kúpiť Mumio vo forme tabliet, z ktorých je možné vyrobiť čípky. Aj keď príprava čípkov a roztoku zaberie viac času, vrelo ju odporúčame. Takto vždy viete, z akej čistej suroviny tvoríte a výsledný efekt za to stojí.

Mumio aj pri dlhodobom užívaní nevyvoláva žiadne toxické, ani iné vedľajšie účinky. Zároveň si však treba uvedomiť, že Mumio nie je spasiteľný všeliek.

Zobraziť viac
Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
výrobcovia
+
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 3
grid
table
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 3