Je možné predávkovať sa mumiom?

Mumio nie je "látka", ktorá by sa v organizme "usadzovala". Mumiom sa teda nedá predávkovať - organizmus nepoužité látky vylúči.

Pauza medzi kúrami je cielený krok vedúci k tomu, aby organizmus začal látky získané z Mumia sám syntetizovať.

Čo je Mumio

Mumio čisté na dlani

Mumio očistené od prímesí má čiernu farbu, na povrchu je lesklé, svojou konzistenciou sa podobá asfaltu. Takmer okamžite sa rozpúšťa telesným teplom (na dlani), má výrazne horkú chuť a charakteristickú zvláštnu vôňu. Veľmi ľahko sa rozpúšťa vo vode, ale v liehu sa nerozpustí. Jemný sediment by mal byť po rozpustení minimálny.

Z chemického hľadiska je Mumio prírodná zmes organických a anorganických látok, ktorá sa skladá z 26 stopových prvkov, 10 oxidov kovov, aminokyselín, steroidov*, fosfolipidov, rady vitamínov, éterických olejov a ďalších biologicky aktívnych látok.

Slovo mumio doslova znamená "ochraňuje telo pred chorobou" alebo "telo uchovávajúce". V oblastiach, kde sa kedysi rozkladala prastará Perzská ríša je pojem mum dodnes používaný na označenie rastu.

Čisté Mumio - detail

Náleziská mumia sa nachádzajú vysoko v horách Ázie, z geografického hľadiska tvoria cez toto pohorie pás. Miestni ľudia mumio zbierajú v jaskyniach a v skalných trhlinách, v ťažko dostupných miestach vo výške min. 3000 m nad morom. Skupina zberačov mumia sa vždy vydáva do hôr na viactýždňovú cestu, ktorej výsledkom je niekoľko ruksakov surového mumia. Keďže zber mumia je pre týchto ľudí jediným zdrojom príjmu, umiestnenie nálezísk mumia zatajujú a informácie o lokalitách si predávajú z generácie na generáciu. Mumio sa vyskytuje na stenách a stropoch jaskýň alebo v trhlinách v podobe malých "stalaktitov", ktoré svojim tvarom pripomínajú slzy. I preto sa mumio často nazýva "Slzy hôr".


*) nejedná sa o anabolické steroidy! "Steroidy" obsiahnuté v Mumiu sú prírodné organické látky (alkaloidy, vitamíny, kyseliny...). Najznámejším steroidom je cholesterol, t.z. látka, ktorá pomáha telu spracovávať tuky, je dôležitá pri tvorbe bunkových membrán.

Zobraziť viac
Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
výrobcovia
+
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 5
grid
table
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 5