Fraktúry, zlomeniny

Užívanie: 0,2 - 0,4g 2x denne. Kúra trvá 20 - 30 dní. Po piatich dňoch prestávky opakovať, najmä u infikovaných zlomenín a zlomenín veľkých kostí, napr. panvových, chrbtice, stehennej kosti).

Ak u otvorených zlomenín dochádza k rozostupu stehov alebo hnisanie, je vhodné ranu ošetrovať 7% vodným roztokom Mumia.

Ako mumio pomáha pri zlomeninách?

Mumio až trojnásobne urýchľuje zrastanie kostí. Proces sa spúšťa už medzi 9. - 14. dňom, bez Mumia prebieha nielen pomalšie, ale štruktúra novo vytvoreného kostného regenerátu je ďaleko nižšej kvality.
Mumio okrem iného obsahuje tie isté stopové prvky ako kostné tkanivo (vápnik, fosfor, draslík, aj stroncium a berýlium), takže je dokonalým stavebným materiálom potrebným pre jej formovanie. Mumio sa selektívne sústreďuje v mieste zlomeniny, pričom poškodené tkanivá ho intenzívne vstrebávajú.

V univerzite v Taškente skúmali vedci účinky mumia na zrast kostí u 2500 ľudí, ktorých rozdelili na dve skupiny. Prvej skupine podávali mumio po dobu 30 dní a tzv. hojivá ostifikácia kostného tkaniva prebiehala o 13-17 dní rýchlejšie než u druhej skupiny, ktorá mumio neužívala. Príčinu tohoto pripísali práve stronciu, ktoré je v múmiu v prírodnej, nerádioaktívnej forme a pri ukládaní v kostiach kooperuje s vápnikom a používá sa ako „ťahač vápniku“ k remineralizácii kostí – najmä pri kalcifikácii po fraktúre.

Pri užívaní Mumia nielen že kostený svalok začína vznikať už druhý deň, ale je pohlcovaný 2,5 -3 krát viac než bez užívania Mumia. Tento jav je zapríčinený tým, že Mumio v zranenom mieste lokálne posilňuje látkovú výmenu a normalizuje výmenu minerálnych látok, čo urýchľuje formovanie kostného regenerátu a zrastanie kosti.

Pri otvorených zlomeninách sa vďaka Múmiu rýchlo vstrebávajú zničené tkanivá, zmenšuje sa vylučovanie hnisu, rana sa očisťuje, mäkké tkanivá sa obnovujú a urýchlene regenerujú, nastáva rýchla granulácia a epitelizácia. Tým všetkým Mumio značne urýchľuje liečbu (o 14 - 18 dní) a napomáha úplnej regenerácii organizmu. Má silné protizápalové pôsobenie.

 

Mumio urýchľuje aj zrastanie kostných úlomkov a zvyšuje kvalitu tohoto zrastania. Patologická pohyblivosť a krepitácia úlomkov rýchlo mizne. Mumio priaznivo ovplyvňuje proces aj v prípadoch, keď sa úlomky dotýkajú iba bočnou plochou alebo sa nedotýkajú vôbec. Pri dotyku kostných plôch menej ako na polovicu až tretinu ich šírky, Mumio podporuje vývoj nadmerného svalku, ktorého prestavba (spätný vývoj a obnova normálnej kostnej štruktúry) je rýchla, pričom sa deformovaná os kosti vyrovnáva. Aplikáciou Mumia sa o 51,3% znižuje výskyt následných deformácií končatín, obmedzenie pohyblivosti kĺbov, uhlové deformácie kostí atď., a to aj u osôb stareckého veku.

Vďaka svojim vlastnostiam Mumio výrazne zlepšuje celkový stav pacientov. Keďže úraz poškodzuje organizmus ako celok, nevynímajúc rad dôležitých orgánov, Mumio kompenzuje škodlivé poúrazové reakcie organizmu a normalizuje krvný obraz.Bolestivosť, krvné podliatiny a opuchy sú len krátkodobé a ďaleko menej zreteľné. Po nasadení teplota spočiatku stúpne, ale čoskoro sa normalizuje, človek je aktívny, má dobrú náladu, dobre je a pokojne spí.

Pri zlomeninách končatín komplikovaných traumatickým poškodením nervových kmeňov Mumio okrem iného urýchľuje odstránenie neurotrofíckých porúch a podporuje úplnú obnovu pohyblivosti a citlivosti.

Pamätajte:

  • hojenie je tým rýchlejšie, čím skôr po zlomenine začneme Mumio užívať
  • užívanie Mumia v malých dávkach dlhšiu dobu je omnoho účinnejšie než krátkodobé užívanie vysokých dávok
Zobraziť viac
Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
výrobcovia
+
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 2
grid
table
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 2