Osteoporóza a rednutie kostí

Osteoporóza (rednutie kostného tkaniva, zvýšená lámavosť kostí, náklonnosť ku zlomeninám) je ochorenie látkovej výmeny kostného tkaniva, ktorá sa prejavuje ubúdaním množstva kostnej hmoty, najmä vápnika, čo vedie k oslabeniu a k zvýšenej lámavosti kostí.
Z tkaniva kostí sa v podstate odbúrava viac vápnika, ako sa v nej ukladá. Ak je taký stav trvalý, choroba naberá na sile.

Osteoporóza sa začína radiť medzi tzv. bežné choroby. Na rôznych miestach a v lekárňach je možné kúpiť "Kalcium", niekedy aj vo veľmi peknom obale. Avšak je dobré vedieť, že zvyčajne sa jedná o uhličitan vápenatý, ktorý telo takmer bez úžitku vylúči.

Mumio túto chorobu nielen lieči, ale pôsobí aj ako prevencia. Spúšťa remineralizáciu kostného tkaniva, podporuje správne a úplné ukladanie vápnika do kostnej hmoty, čím výrazne posiluje a spevňuje kosti. Tento účinok sa využíva aj pri zlomeninách, kedy mumio výrazne urýchľuje regeneráciu a zrastanie kosti.

Dokázali to napr. aj vedci na univerzite v ruskom meste Taškent, kde skúmali účinky mumia na zrast kostí u 2500 ľudí, ktorých rozdelili na dve skupiny. Prvej skupine podávali mumio po dobu 30 dní a tzv. hojivá ostifikácia kostného tkaniva prebiehala o 13-17 dní rýchlejšie než u druhej skupiny, ktorá mumio neužívala.
Príčinu tohoto pripísali stronciu, ktoré je v múmiu v prírodnej, nerádioaktívnej forme a pri ukládaní v kostiach kooperuje s vápnikom a používá sa ako „ťahač vápniku“ k remineralizácii kostí – najmä pri kalcifikácii po fraktúre a remineralizácii pri osteoporóze.

Užívanie: 30 dní 0,2 g 2x denne, týždeň pauza. Kúru je vhodné držať minimálne 3 mesiace.

Zobraziť viac
Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
výrobcovia
+
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 3
grid
table
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 3