Poranenia, rezné, tržné, hnisavé a infikované rany

Mumio má silný protizápalový účinok a podporuje vstrebávanie zničených tkanív, samočistenie rán, obnovu a urýchlenú regeneráciu mäkkých tkanív, skorú granuláciu a epitelizáciu rany. Posilňuje imunitný a nervový systém.

Mumio tým značne urýchľuje uzdravenie, regeneráciu a celkovú rekonvalescenciu organizmu. Po aplikácii po počiatočnej vlne bolesti trvajúcej približne 1-2 minúty celková bolestivosť zmizne, rana sa zaceľuje priemerne dvakrát rýchlejšie, než pri klasickej liečbe.

Či má Mumio baktericídny účinok je sporné, nemožno ho považovať za náhradu antibiotík. Mumio je biogénnym stimulátorom na zacelenie rán, ktorý zastavuje rast baktérií a podporuje regeneráciu. Platí to pre liečbu rozsiahlych hnisavých a infikovaných rán, rovnako tak ako pre celý rad hnisavých infekcií: lokálne abscesy, flegmóna, karbunkule, panaricium, akútna paraproktitída, mastitída, pooperačné hnisavé rany, dekubity, vredy po popálení.

Včasnou aplikáciou Mumia sa dá spravidla predísť nutnosti chirurgického otvorenia hnisavého ložiska. Ak však k tomu dôjde, Mumio je možné použiť na urýchlenie hojenia. Vďaka Múmiu sa už prvý deň rana očisťuje od nekrotických hmôt, 5. - 6. deň sú úplne odstránené nekrotické ložiská a rana sa vypĺňa granulačným tkanivom.

Užívanie a aplikácie:
Zvonka: Na postihnuté miesta sa prikladajú obklady namočené do 5-10% vodného roztoku Mumia (2-4ml) do úplného vyliečenia. Spravidla postačuje 5% roztok. Obklady sa menia každý deň, u otvorených rán je vhodnejší postrek. Pri hnisavých a infikovaných ranách je najúčinnejší 10-15% vodný roztok Mumia. Pri aplikácii Mumia sa spočiatku objavuje pomerne silné pálenie a teplo, ale pôvodná bolesť rýchlo mizne.
Vnútorne: Súčasné vnútorné užívanie Mumia po celú dobu liečby 1-2x denne 0,2 g. Pri veľkých a hnisavých ranách a väčšej hmotnosti pacienta je nutné dávku zdvoj- až ztroj-násobiť. Pri ranách malého rozsahu nie je vnútorné užívanie Mumia nutné, alebo postačí jedna tableta v raz denne (0,2g).

Príprava 5% vodného roztoku: Tesne pred použitím rozpustite 0,1 g Mumia v 2ml teplej prevarenej vody (inak 0,2 g Mumia v 4ml vody atď.)

Príprava 10% vodného roztoku: Tesne pred použitím rozpustiť 0,2 g Mumia v 2ml teplej prevarenej vody (inak 0,4 g Mumia v 4ml vody atď.)

 


 

Lokálny absces je dutina v tkanive vyplnená hnisom,
flegmóna je neohraničený hnisavý zápal, prebiehajúci v spojive,
karbunkula je hnisavý zápal susediacich vlasových mieškov, spojených v jedno ložisko,
panaricium je hnisavý zápal na článkoch prsta,
paraproktitida je zápal v okolí konečníka,
mastitída je zápal prsnej žľazy.

Zobraziť viac
Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
výrobcovia
+
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 4
grid
table
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 4