Erózia a zápal krčka maternice a pošvovej steny

Vkladajte sterilnú gázu nasiaknutú 4% vodným roztokom Mumia. Za jeden deň sa miesto pomerne dobre očistí od hnisavého povlaku a 3. - 4. deň je už úplne čisté. Od 5. - 6. dňa sa na okrajoch pôvodnej erózie objaví epitel, ktorý sa postupne zleje do granulujúceho povrchu. Kúra vyžaduje 6-12 aplikácií, vždy s dennou prestávkou. Ku koncu 2. - 3. týždňa je epitelizácia úplná.

Druhý spôsob liečby je kombinácia so 100% rakytníkovým olejom vo forme najmä čípkov, alebo nasiaknutej sterilnej gázy (Odporúčame však čípky).
Rakytníkový olej je veľmi cenený pre svoje epitelizačné účinky rovnako ako mumio na ľudskú pokožku a na sliznice. To znamená, že napomáha regenerácii kožného epitelu pri popáleninách a omrzlinách a regeneruje epitel slizníc: najmä hrubého čreva, žalúdka a maternice.
Práve pre túto jeho vlastnosť je možné rakytníkový olej úspešne používať na podporu liečby alebo priamu liečbu gynekologických ťažkostí, najmä pri problémoch a poškodení krčka maternice, pri mykózach, kandidózach a zápaloch ženských pohlavných orgánov. Je dokázané že tento olej dokáže telo zbaviť HPV vírusu, známeho pod názvom papilon vírus. Tento vírus spôsobuje poškodenie sliznice krčka maternice a následne môže vzniknúť rakovina. Pre takéto liečenie je vhodné napustiť tampón olejom a zaviesť na noc. Najlepšie sa osvedčili čípky, ktoré si môžete dať vyrobiť v lekárni z rakytníkového oleja. Vynikajúca kombináciou sú čípky vyrobené z rakytníkového oleja a mumia.
Odporúčaný pomer je 0,5g rakytníkového oleja a cca. pol tablety mumia na 2g kakaového masla, príp. čípkovej hmoty (jeden čípok alebo globulu).
Použitie je jeden čípok alebo globula zavedená večer pred spaním po dobu min. 3 týždňov.  Treba rátať s tým, že olej farbí, odporúčame používať vložky. Prípadné zafarbenie prádla sa po 2-5 opraniach vyperie úplne.

Zobraziť viac
Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
výrobcovia
+
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 4
grid
table
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 4