Kolitída, enterokolitída, proktitída, sfinkteritída

 Mumio je účinné na chronickú nešpecifickú kolitídu (aj ulceróznu), chronickú entero-kolitídu, katarálno-erozívnu proktitídu, hemoroidy (viď aplikácia hemoroidy). Kolitída je zápal hrubého čreva, enterokolitída zápal tenkého a hrubého čreva, proktitída zápal konečníka, sfinkteritída zápal rektálneho zvierača.

Mumio odstraňuje bolestivosť, kŕče, nadúvanie, poruchy trávenia, normalizuje stolicu a zvyšuje chuť k jedlu. Má protizápalový účinok a stimuluje regeneráciu tkaniva. Objavuje sa väčšia chuť do jedla, mizne malátnosť, zlepšuje sa celkový stav. Po aplikácii Mumia sa počet patogénnych mikróbov v čreve radikálne znižuje. 

Pri nešpecifickej vredovej kolitíde Mumio dokáže úplne hojiť sliznicu čriev: mizne erózia, malé vredy a vredovité defekty sliznice hrubého čreva. Symptómy miznú cca po 4-5 dňoch, úplne na desiaty deň. Regeneračné schopnosti hrubého čreva sú však pri nešpecifickej ulceróznej kolitíde minimálne. Aj keď je klinický účinok Mumia rýchly, úplné odstránenie problému sa dá docieliť len pravidelnou opakovanou aplikáciou v rámci komplexnej liečby.

Pri chronickej enterokolitíde sa koncom druhého týždňa zastavuje krvácanie s eróziou, po 4-5 týždňoch sa hoja vredy. V priebehu 2-4 týždňov sa normalizuje stolica a telesná teplota, bolestivosť ustupuje. Mumio sa aplikuje v rámci komplexnej liečby.

Pri katarálno-erozívnej či ulcerózne proktitíde a sfinkteritíde mizne po aplikácii Mumia zápalovosť a opuchy sliznice hrubého čreva, erózie, hoja sa vredy, čo vedie k odstráneniu kŕčov a bolestivosti.

Užívanie: 
  • pri ulcerózna kolitíde a enterokolitíde sa Mumio užíva vnútorne 3x denne 0,1 g 30-35 dní a 20 dní pri nevredovej (neulceróznej) forme. Zároveň je nevyhnutné obdeň zavádzať mumiové malé klystýry. Zloženie a príprava klystýru: tesne pred použitím rozpustite 0,3 g Mumia v 30ml teplej prevarenej vody. Vzniknutý vodný roztok Mumia je určený na jednorazové použitie.
  • pri proktitíde a sfinkteritíde sa Mumio aplikuje 3x denne ako mikroklystýr, 20 dní pri katarálno-erozívnej proktitíde a sfinkteritíde alebo 30-35 dní pri ulceróznej forme. Zloženie a príprava klystýru: tesne pred použitím rozpustite 0,1 g Mumia v 10ml teplej prevarenej vody. Vzniknutý vodný roztok Mumia je určený na jednorazové použitie.

Vďaka svojim vlastnostiam Mumio celkovo upravuje telesné funkcie. Napríklad pri ulceróznej kolitíde môže dôjsť k zmenám na pečeni a jej poškodeniu, ktoré môže prejsť do chronického aktívneho zápalu pečene - hepatitídy. Mumio upravuje metabolické a štrukturálne zmeny v pečeni, o.i. normalizuje tvorbu glykogénu a bielkovín, zabraňuje hromadeniu tukov v pečeni (steatóze) a upravuje tvorbu a uvoľňovanie lipoproteínov do krvi. Mumio má vplyv na energetickú sústavu črevnej sliznice a pečene (zlepšuje syntézu adenosintrifosforečnej kyseliny v pečeňových mitochondriách). Pred aplikáciou črevná flóra obsahuje značné množstvo hnilobných a hnisotvorných mikróbov, ktoré sa vo zdravých črevách nevyskytujú. Po aplikácii Mumia sa počet patogénnych mikróbov radikálne znižuje.  

Zobraziť viac
Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
výrobcovia
+
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 4
grid
table
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 4