Žalúdočné a dvanástorníkové vredy

Mumio normalizuje žalúdočnú sekréciu - zvýšenú kyslosť žalúdočných štiav a súčasne miznú pridružené zápaly, napr. žlčovodov, čriev.
Mumio má antihistamínový a protizápalový účinok, podporuje metabolizmus žalúdočnej sliznice a tlmí bolesť.
Po užití Mumia ustupuje bolesť v priebehu 15 minút. Po 7-10 dňoch užívania Mumio úplne odstraňuje tráviace poruchy (nevoľnosť, vracanie, pálenie žáhy a pod.). U 60% pacientov miznú objektívne a subjektívne príznaky v rozmedzí 4-8 dní a u ostatných 40% počas 9-12 dní.
Je dokázané úplné hojenie vredového čapu, po 20-22 dňoch úplne miznú dystrofické zmeny žalúdočnej a dvanástorníkovej sliznice, sprevádzané opuchmi. Po 8-12 dňoch Mumio odstraňuje zápal sliznice a normalizuje jej výživu.
Užívanie: v 15 ml (1 polievková lyžica) čaju alebo teplej prevarenej vody rozpustiť 0,2 g Mumia 3x denne. Rozložiť do dňa. Mumio je potrebné užívať pred jedlom, záleží na kyslosti žalúdočných štiav:
  • ak je ich sekrécia zvýšená, Mumio sa užíva 1,5 hodiny pred jedlom
  • pri zníženej sekrécii 30 minút pred jedlom
  • pri normálnej sekrécii 45-50 minút pred jedlom

Dĺžka kúry závisí na priebežnom stave a zlepšení, zväčša však u žalúdočných vredov 25-35 dní, u dvanástnikových vredov 20 - 25 dní. Na jar a na jeseň je vhodné nasadiť preventívne kúru v dĺžke 20 dní po 0,1 g Mumia dvakrát denne. Alkohol, tabak a dráždivé potraviny sú vylúčené.

Dávkovanie je nutné presne dodržať, pretože Mumio v malých dávkach povzbudzuje tvorbu katecholamínov, a vo veľkých množstvách ju potláča. Katecholamíny sú skupina dôležitých látok v organizme (napr.adrenalín, noradrenalín, dopamín), ktoré pôsobia ako neurotransmitery v nervovom systéme (vegetatívnom, ale aj v mozgu).
Pri silnom podráždení zdravého žalúdka sa v jeho stenách výrazne zvyšuje obsah adrenalínu a noradrenalínu. Len v tomto prípade sú malé dávky neúčinné a treba aplikovať vyššie dávky (jednorázovo až 0,5 g) Mumia, pretože tento nárast potláčajú a podporujú inaktiváciu katecholamínov. Pri vredovom ochorení žalúdka a dvanástnika sa ale hladina katecholamínov prudko znižuje, čo sekundárne postihuje výživu tkanív. Vysoké dávky Mumia by tento nežiaduci stav ešte zhoršovali. Malé dávky Mumia preto podporujú tvorbu katecholamínov a zabezpečujú výrazný účinok.

Zobraziť viac
Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
výrobcovia
+
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 3
grid
table
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 3